Élvonalban maradt az Mezőkövesd!

A Budapest Bank Ligában a 9-12. helyért zajló rájátszás ötödik fordulójában hazai környezetben lépett pályára szombaton a Mezőkövesdi KC: a dél-borsodiak a Gyöngyöst fogadják.

A bennmaradás szempontjából sorsdöntő találkozón idegesen kezdtek a csapatok, 5 percig nem esett gól. Utána az MKC kapott hamarabb lábra és négygólos előnyre tettek szert, 9-5. A szünet előtti perceket a nagy küzdelem és a gólszegénység jellemezte.

A második félidőben nem alakult ki szép játék, a csapatok nagy birkózást mutattak be. A hajrá viszont kövesdi gálát hozott, majd a végső sípszó után kezdődött az ünneplés, Bécsiéket hosszú percekig éltette a publikum:
Mezőkövesdi KC – Gyöngyös 27-23 (11-10).