Labdarúgás

2024.05.11. 19:22

DVTK – FTC: diósgyőri jóvátétel

A labdarúgó NB I 32. fordulójában szombaton 19.30-tól Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC mérkőzést rendeztek.

DVTK – FTC bajnoki a labdarúgó NB I 32. fordulójában

Fotó: Árvai Károly

A DVTK – FTC labdarúgó bajnoki végeredménye: 2-0.
----
93. perc: Vége a mérkőzésnek, a DVTK elvette az FTC tavaszi veretlenségét.
----
90. perc: Három perc hosszabbítás következik.
----
88. perc: Bényei jobbról érkező beadását, Szabó L. 6 méterről fejelte a kapu bal alsó sarkába, 2-0.
----
87. perc: A vendégek támadnak az egyenlítésért, egyelőre helyzetek nélkül.
----
82. perc: Hazai csere, Gera helyett Ferencsik B. állt be. Cserél az FTC is, Tóth A. helyett Oluwatosin folytatja.
----
76. perc: Szabó L. lövése után rosszul szabadított el az FTC, Zachariassen hátba találta Tóth A.-t, akiről Gera felé pattant a labda, ő pedig 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 1-0.
----
75. perc: Loncar lövését fogta meg Odyntsov.
----
68. perc: Gera lőtt 20 méterről a kapu fölé.
----
67. perc: Csere a DVTK-nál, Jurek helyett Bokros a pályán.
----
64. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, ami 6634 fő.
----
63. perc: Hármas csere a vendégeknél, Sevikyan helyett Zachariassen, Pászka helyett Civic, Lisztes helyett Marquinhos állt be.
----
61. perc: Makreckis jobboldali beadása pattant szögeletre egy hazai játékosról.
----
58. perc: Lund kapott sárga lapot.
----
57. perc: Szabó L. fejelt a kapu fölé.
----
56. perc: Egy jó diósgyőri támadás végén Klimovich lőtt az égbe, 10 méterről.
----
53. perc: Szabó L. közeli lövését fogta meg Varga Á.
----
52. perc: Kodro lövése után Lund lábáról került az alapvonalon túlra a labda.
----
48. perc: Tóth A. kapott sárga lapot.
----
46. perc: Egy csere volt a szünetben, a vendégeknél Ben Romdhane helyett Katona állt be.
----
20.32: Megkezdődött a második félidő.
----

45+2. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
45. perc: Loncar lövését védte Odyntsov.
----
42. perc: Vellejo közeli, helyezetlen lövése akadt meg Varga Á.-ban.
----
38. perc: Ben Romdhane passza után Kodro balról, 10 méterről a bal kapufa tövét találta el.
----
30. perc: Pászka balról lőtte a labdát a kapu elé, Sevikyan 7 méterről fejelt a jobb kapufa mellé.
----
26. perc: Pászka baloldali beadása után Kodro lábáról vágódott a labda a kapu mellé.
----
23. perc: Markreckis jobbról a kapu elé lőtt labdájáról Ben Romdhane maradt le, és esett el. A VAR vizsgálat szerint indokolatlanul, így nem jutott 11-eshez az FTC.
----
21. perc: Gera jobbról kapu elé lőtt labdáját fogta meg Varga Á.
----
20. perc: Jurek szöglete után Vallejo fejelt a kapu fölé.
----
18. perc: Csere a DVTK-nál, a megsérült Holdampf helyett Bényei állt be. A lecserélt csapatkapitány Gerának adta át a csékás karszalagot.
----
17. perc: S. Mmaee fejese után a labda a léc fölött hagyta el a pályát.
----
16. perc: Gera kapott sárga lapot, mert felvágta Lisztest.
----
9. perc: Jurek szabadrúgása után Szatmári fejelt a jobb kapufa mellé.
----
5. perc: Lisztes szabadrúgása szállt a kapu fölé.
----
3. perc: Ben Romdhane balról keresztbe ellőtt a kapu előtt.
----
19.30: Megkezdődött a mérkőzés.
----
Kivonultak a csapatok a pályára, utánpótlás játékosokkal, a DVTK nem állt sorfalat a bajnok FTC-nek.
----
A hazai csapat kezdője hét, a vendégeké tíz helyen változott az előző bajnoki fordulóhoz képest.
----
Az ultraszektor üresen csúfoskodik, a piros-fehér fanatikusok beváltották, amit ígértek, az Újpest FC elleni 7-0-s vereség miatt távol maradtak. Így szervezett szurkolás nélkül, jelentős lelátói támogatás hiányában futballozhat majd a diósgyőri együttes. Ezzel szemben a vendégszektorban több mint félezer zöld-fehér drukker várja a kezdést.
---
Negyedórával a kezdés előtt a DVTK Hun-Therm női kosárlabdacsapatát köszöntötték a stadion kezdőkörben, azzal összefüggésben, hogy kedden bajnoki címet szereztek. A közönség tapssal és ,,bajnokcsapat, bajnokcsapat" kiáltással üdvözölte az aranyérmes lányokat, illetve a stáb tagjait.

----
A mostani meccs kapcsán az is kérdés, hogy a DVTK áll-e sorfalat a pályára vonuláskor az FTC-nek, ezzel tisztelegve a bajnoki címe előtt, úgy, ahogy azt két hete az MTK Budapest is tette.
----
A DVTK ezen a meccsen szeretné feledtetni a piros-fehér drukkerekkel a múlt hét végi, Újpest FC elleni, idegenbeli 7-0-s vereségét. Az ultráknál ezt nem lesz könnyű elérni, mert ők úgy döntöttek, hogy mivel látszólag következmények nélkül maradt a hatalmas fiaskó – a nyilvánosság ugyanis semmilyen szankcióról nem szerzett tudomást ennek kapcsán – nem jönnek ki az FTC elleni mérkőzésre.
----
Az FTC bajnokként érkezett Diósgyőrbe, a zöld-fehérek számára ebben az évadban már csak annyi a tét, hogy tudnak-e duplázni, a négy nap múlva esedékes Magyar Kupa döntőben –, a Paksi FC ellen – is a csúcsra érnek-e.
----
A két csapatnak ez lesz a harmadik bajnokija egymás ellen ebben az évadban, az eddigi kettőt egyaránt az FTC nyerte 2-1-re, ugyanis tavaly október 22-én Diósgyőrben, és az idén április 10-én Budapesten is ugyanilyen eredménnyel bizonyultak jobbnak (ezen kívül még egy tétmeccset játszott ebben az évadban egymás ellen a két csapat, az idén április 3-i, diósgyőri Magyar Kupa negyeddöntőben 2-0-ra nyertek a fővárosiak).
----
Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC 2-0 (0-0)
Diósgyőr, 6634 néző. V.: Andó-Szabó (Garai, Belicza).
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Lund, Szatmári, Stephen – Holdampf, Vallejo – Pernambuco, Klimovich, Jurek – Szabó L. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Ferencvárosi TC: Varga Á. – Makreckis, Aaneba, S. Mmaee, Pászka – Loncar, Tóth A., Ben Romdhan – Sevikyan, Kodro, Lisztes. Vezetőedző: Dejan Stankovic. Vezetőedző: Dejan Stankovic.
Csere: Holdampf helyett Bényei a 18., Ben Romdhane helyett Katona a 46., Sevikyan helyett Zachariassen a 63., Pászka helyett Civic a 63., Lisztes helyett Marquinhos a 63., Jurek helyett Bokros a 67., Gera helyett Ferencsik B. a 82., Tóth A. helyett Oluwatosin a 82. percben.
Sárga lap: Gera a 16., Tóth A. a 48., Lund az 58. percben.
Gólszerző: Gera (1-0) a 76., Szabó L. (2-0) a 88. percben.